Vzdělávání dospělé veřejnosti

Seminář na téma Protipovodňová opatření v obcích

Vzdělávací akce pro zástupce mikroregionů, pracovníky samosprávy a ostatní zájemce z obcí, zaměřená na aktuální možnosti získání dotací na pořízení projektové dokumentace pro projekty protipovodňové ochrany obcí u OPŽP a uvedení příkladů z praxe CHKO Broumovsko.    

Pozvánka (dokument Adobe PDF)Pozvánka 231.0 KB       

Fotografie (obrázek JPEG)Fotografie 242.1 KB, Fotografie 2 (obrázek JPEG)Fotografie 2 229.3 KB

 

Seminář na  téma  Prodej ze dvora  aneb potraviny hned z první ruky

Seminář, realizovaný 14. března 2011 ve vzdělávacím středisku Vila Čerych v České Skalici   zaznamenal mezi zemědělci  i spotřebiteli z řad veřejnosti  opravdu velký ohlas.   Představil aktivity, spojené s přímým prodejem ze dvora,  poukázal  na  jeho podmínky a nejčastější  problémy, se kterými se potýkají   prodejci  i nakupující.  Byla zde  představena  činnost farmářské  tržnice v praxi,  systém tzv. bedýnkování. O své zkušenosti se podělili zástupci soukromých producentů z našeho regionu.

Plakát (dokument Adobe PDF)Plakát 434.5 KB

Pozvánka (dokument MS Word)Pozvánka 163.5 KB

 

Seminář na téma Přírodní zahrady aneb biozahradničení pro všechny

10. května  2011 se ve Vile Čerych v České  Skalici  uskutečnil zajímavý seminář, kterým nás provedla paní Pavlína Božková ze Světa Ekozahrad.  Představila historii vzniku permakultury, principy fungování  a výhody přírodních  zahrad,  bylinnou spirálu,  jedlý trávník či  lesní zahradu.  Zároveň poskytla  praktické rady a tipy, jak se šetrným způsobem vypořádat se škůdci,  které ocenil  každý, kdo má  zahrádku.  V závěru byl promítnut filmový snímek ,,Zahrada Vily Čerych v roce 1935“ a proběhla  prohlídka její  dnešní podoby.

Plakát (dokument Adobe PDF)Plakát 387.7 KB

 

Seminář na téma Zdravý životní styl dle ajurvédy

14. června 2011  proběhl  v  penzionu Olga v České Skalici seminář  o zdravém životním stylu dle  ajurvédy, na kterém nám paní Zuzana Trpáková ze salonu Snéhan  prozradila,  jak předcházet  zátěžovým situacím a  správně se stravovat.  Zároveň poukázala na význam koření a bylin, jako důležité složky potravy, pocházející  z přírody a  předvedla  techniky správného dýchání a relaxce, jež  se zdravým životním stylem neodmyslitelně  souvisí.

Plakát (dokument Adobe PDF)Plakát 306.4 KB

Pozvánka (dokument MS Word)Pozvánka 142.0 KB  

 

Seminář na téma Kouzlo a síla bylinek

28. června  2011  se ve  Vile Čerych v České Skalici uskutečnil další seminář  paní Pavlíny Božkové  -  odbornice a realizátorky ekozahrad a permakulturní designérky, tentokrát na téma bylinky. Pohovořila o výhodách  bylinné zahrádky, správné péči o záhony,  důvodech, proč bylinky pěstovat a jejich širokém spektru využití. Druhá část semináře byla pojata prakticky a odehrávala se přímo v zahradě Vily Čerych, kde účastníci zavítali k bylinným záhonům, aby seznámili se s jednotlivými rostlinami  a shlédli  ukázku  správné výsadby,  včetně užitečných  rad a doporučení.

Plakát (dokument Adobe PDF)Plakát 336.8 KB

Tisková zpráva  (dokument MS Word)Tisková zpráva 206.0 KB

Fotogalerie

 

Seminář na téma Přírodní zahrady

12. července 2011 proběhl v Pellyho domech v Polici nad Metují seminář, lektorovaný  panem Davidem Čípem ze ZO ČSOP Jaro Jaroměř, který zastoupil paní Božkovou. Představil přírodní  zahradu  jako komplex a  vysvětlil  princip jejího fungování,  včetně jednotlivých prvků, které ji utváří.  Zároveň  zmínil výhody  kořenových  čistíren odpadních vod,  poukázal na  vazby v přírodě  či  údržbu pozemků, při  které hraje významnou roli pastva ovcí.  Poučné povídání  bylo doplněno praktickou ukázkou různých druhů  ptačích budek.

Plakát (dokument Adobe PDF)Plakát 386.0 KB

Tisková zpráva (dokument MS Word)Tisková zpráva 153.0 KB

 

Přednáška  na téma Tajemná a léčivá síla vody

22. listopadu 2011 se ve Vile Čerych v České Skalici  uskutečnila přednáška  na téma ,,Tajemná  a léčivá síla vody“. Přednášející poukázal na sílu a léčivé účinky vody – jednoho ze zemských živlů a  zároveň představil její blahodárné účinky, důležité  pro rovnováhu v lidském organismu.

Plakát (dokument Adobe PDF)Plakát 1.6 MB

Fotografie (obrázek JPEG)Fotografie 680.6 KB