Podpořte nás

Pokud chcete pomoci lidem prchajícím před válkou, můžete přispět prostřednictvím transparentního účtu 2002172892/2010

Financujeme kurzy českého jazyka pro ukrajinské občany.

Ukrajina-640x427

Cena Ladislava Čerycha 2013

V pátek 24. května v zahradě Vily Čerych proběhl slavnostní podvečer - 8. ročník udílení Ceny Ladislava Čerycha. Tato událost je poděkováním dárcům, kteří nezištně přispívají svou prací nebo materiálními či finančními dary k obnově Vily Čerych a její zahrady. Cena Ladislava Čerycha za rok 2012 byla udělena společnosti Platex, s.r.o., z České Skalice za finanční dar určený na obnovu rozária a za materiální podporu při vydání knihy o Vile Čerych.

Květnová slavnost příjemně plynula v rytmu swingu. Loni zesnulý Ladislav Čerych se předávání poprvé nezúčastnil, a proto byl tento den věnován jeho památce. Zvláštní poděkování získala manželka pana Čerycha, Cathy Soden Čerych, za finanční podporu jeho knihy „Můj evropský závazek“, která se v rámci slavnostního večera křtila.

Další zpestření večera přišlo díky odhalení portrétu pana Čerycha od akademického malíře Tomáše Císařovského, který je atraktivním příspěvkem do interiérů Vily. „Dnešní doba si vyžaduje příběh – poutavý, výjimečný. Je radostí ho mít. Vila Čerych se svou téměř devadesátiletou historií takový příběh poskytuje,“ říká Tereza Vaňková, manažerka vzdělávacího střediska Vila Čerych. „Věřím, že díky podpoře lidí, kterým na první pohled nenápadné místo učarovalo, nebude tento příběh pokřiven a budeme se moci setkávat rok co rok a děkovat dárcům za jejich velkorysost,“ doufá Vaňková.

Nadace rozvoje občanské společnosti a Centrum rozvoje Česká Skalice, pod jejichž záštitou se celá událost konala, děkují všem, kteří se zúčastnili a strávili příjemné chvíle v malebném prostředí.

Tato akce se uskutečnila v rámci projektu Měníme věci kolem nás r.č.: CZ.1.07/3.1.00/37.0236, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Akce byla dále podpořena grantem Města Česká Skalice.