Podpořte nás

Pokud chcete pomoci lidem prchajícím před válkou, můžete přispět prostřednictvím transparentního účtu 2002172892/2010

Financujeme kurzy českého jazyka pro ukrajinské občany.

Ukrajina-640x427

Cena Ladislava Čerycha 2012

V pátek 18. května 2012 v zahradě Vily Čerych úspěšně proběhl slavností podvečer, 7. ročník udílení Ceny Ladislava Čerycha.

Slavnost se konala u příležitosti poděkování všem dárcům a dobrovolníkům, kteří nezištně přispívají svou prací nebo materiálními či finančními dary k obnově Vily Čerych a její zahrady. Cena Ladislava Čerycha za rok 2011 byla udělena MUDr. Janu Zbytovskému z Hradce Králové za pořádání vzdělávacích kurzů, které jsou od roku 2003 pravidelně konány ve vzdělávacím středisku Vila Čerych. Cena mu byla udělena také za významnou finanční podporu k obnově původního rozária v zahradě Vily Čerych, jehož 1. etapa realizace proběhne v letošním roce.

Květnová slavnost byla těsně spjata s křtem knihy „Neobyčejný příběh Vily Čerych – Odcházení a návraty“. Knihu vydanou Centrem rozvoje Česká Skalice přišli pokřtít vzácní hosté: herec Stanislav Zindulka a filmový producent Jaroslav Bouček. Potěšilo nás, že si přítomní knihu hned zakoupili a rádi si počkali ve frontě na podpis od autorů a přispěvovatelů knihy. Knížku kupovali jak pro sebe, tak i jako dárek pro své blízké. Knihu lze zakoupit v knihkupectvích a informačních centrech na území okresu Náchod.

Nadace rozvoje občanské společnosti a Centrum rozvoje Česká Skalice, pod jejíž záštitou se celá událost konala, děkuje všem, kteří se zúčastnili a strávili příjemné chvíle v malebném prostředí.

 

 

Fotografie