Podpořte nás

Pokud chcete pomoci lidem prchajícím před válkou, můžete přispět prostřednictvím transparentního účtu 2002172892/2010

Financujeme kurzy českého jazyka pro ukrajinské občany.

Ukrajina-640x427

Cena Ladislava Čerycha 2008

Od roku 2006 je Cena Ladislava Čerycha udělována v rámci Slavností dárců a dobrovolníků, které se ve Vile Čerych konají již od roku 2003. Podstatou ocenění je veřejné poděkování dárci, který v předcházejícím roce nejvíce přispěl k obnově Vily Čerych a přilehlé zahrady. Cenu v roce 2008 obdržela renomovaná zahradní architektka Ing. Eva Vízková.

„Zahradě Vily Čerych věnuji péči, protože mi učarovala a mám ji ráda. Snažím se jí vrátit prvorepublikový lesk, který měla,“ říká o svém vztahu k zahradě paní Vízková. Její dlouhodobá spolupráce s vilou započala již v roce 1989, kdy byla poradkyní bratrů Čerychových při revitalizaci zahrady. Poté začala spolupracovat s novým majitelem objektu, Nadací rozvoje občanské společnosti. Od roku 2003 intenzivně plánuje a realizuje obnovu zahrady v součinnosti s Centrem rozvoje Česká Skalice, provozovatelem vzdělávacího střediska Vila Čerych.

V roce 2008  byly také oceněny tři neteře Ladislava Čerych. Za podporu výzkumu neziskových organizací v České republice dostala poděkování paní Georgina Steinsky z Kanady. Za finanční příspěvek na rekonstrukci pokojů paní Jeanne Čerych-Saulou a paní Patricia Čerych-Moillard, dcery Jiřího Čerycha, žijící ve Francii.

3. ročník Ceny Ladislava Čerycha se uskutečnil v sobotu 16. května 2008. Úvodní slovo pronesla ředitelka nadace paní Hana Šilhánová. Oslavy se zúčastnili zástupci samosprávy,  firem i neziskových organizací z České Skalice a okolí. V doprovodném programu byla zahrnuta vernisáž výstavy „Krása vamberecké krajky“, následovalo hudební vystoupení a malý raut.

 

Fotogalerie