Podpořte nás

Pokud chcete pomoci lidem prchajícím před válkou, můžete přispět prostřednictvím transparentního účtu 2002172892/2010

Financujeme kurzy českého jazyka pro ukrajinské občany.

Ukrajina-640x427

Rozvoj regionu Českoskalicko prostřednictvím posilování vztahu k místu

Obecně prospěšná společnost Centrum rozvoje Česká Skalice je jedinou neziskovou organizací z Královéhradeckého kraje, která uspěla v grantovém řízení Ministerstva pro místní rozvoj.

Centrum rozvoje se soutěže zúčastnilo s projektem Regionálního informačního centra Česká Skalice, jehož je provozovatelem. Cílem projektu je zvýšit povědomí o regionu a přispět k rozvoji cestovního ruchu na území Českoskalicka, a to i v souvislosti s budováním nových turistických cílů (ať už dokončených, např. Rozhledny Žernov, či plánovaných – biotopové koupání, cyklostezky…).

Projekt s názvem Rozvoj regionu Českoskalicko prostřednictvím posilování vztahu k místu se skládá ze tří na sebe navazujících aktivit. Krokem číslo jedna je výběr nového turistického loga regionu, které bude následně využíváno na propagačních a informačních materiálech a reklamních předmětech.

Nejvýznamnějším počinem je tvorba mobilní aplikace zaměřené na události, jež naše území zasáhly přesně před 150 lety. Bitva u České Skalice – a celá prusko-rakouská válka – je neprávem opomíjenou kapitolou naší historie. Ve spolupráci s Komitétem pro udržování památek z války roku 1866, z.s., a dalšími odborníky proto vzniká mobilní aplikace, která mapuje místa spojená s bitvou u České Skalice. Slavnostního představení, které je naplánováno na 28. června, tedy přesně 150 let „poté“, se zúčastní i ministryně pro místní rozvoj Ing. Karla Šlechtová.

Poslední aktivitou jsou nové webové stránky regionu, jakýsi regionální rozcestník, kde by turista, ale i občan našel všechny potřebné informace – přehledně, na jednom místě a na pár kliknutí.

Projekt je rozložen na celý rok 2016, průběhu jednotlivých aktivit budeme dále informovat.