Podpořte nás

Pokud chcete pomoci lidem prchajícím před válkou, můžete přispět prostřednictvím transparentního účtu 2002172892/2010

Financujeme kurzy českého jazyka pro ukrajinské občany.

Ukrajina-640x427

Festival báchorek a pověstí 2008

IV.ročník Festivalu báchorek a pověstí se uskutečnil v termínu 13. - 15. 6. 2008, poprvé v zahraničí – v Polsku v městečku Bardo. Byl zahájen v pátek v podvečer společným setkáním v sále knihovny v Bardu.Tohoto zahájení se zúčastnili i představitelé obou partnerských měst - za Českou Skalici pan starosta Tomáš Hubka a za polské Bardo pan burmistr Krzystof Zeganski. 

V sobotu 14. června dopoledne proběhly tvůrčí dílny jejichž společným tématem byla příprava společného divadelního představení „Na svátečním jarmarku“ a “Příchod poutníků“ . Tato představení proběhla pod širým nebem, v historických kulisách městečka Bardo. Výsledná produkce, umocněná prostředím v němž se hrálo ( např. v nádherném prostředí barokního kostela Nanebevzetí Panny Marie), patřila k nejsilnějším zážitkům z letošního ročníku festivalu. 

Sobotní odpoledne bylo pak věnováno pokračování přehlídky zúčastněných divadelních souborů. Po vystoupení se jejich tvůrci a účinkující měli možnost setkat s odbornou porotou a vyslechnout si hodnocení svého snažení.

Na neděli 15. června 2008 organizátoři účastníkům festivalu připravili hru v terénu s tvůrčími prvky spojenou s legendou o českém rytíři Dobrošovi a poznáváním města Barda. 

Slavnostní zakončení festivalu a rozloučení s účastníky udělalo tečku za IV. ročníkem Festivalu báchorek a pověstí.

IV.ročníku se zúčastnilo:

  • celkem 11 souborů
  • vystoupilo 121 dětí a 19 dospělých
  • spolupracovalo celkem 10 dobrovolníků
  • bylo přítomno cca 180 diváků

Letošní přehlídka přinesla znovu několik nových nápadů a námětů pro ročníky další. Je vůle v této tradici pokračovat.