Podpořte nás

Pokud chcete pomoci lidem prchajícím před válkou, můžete přispět prostřednictvím transparentního účtu 2002172892/2010

Financujeme kurzy českého jazyka pro ukrajinské občany.

Ukrajina-640x427

Osvětové akce

Slavnost stromů  - v sobotu 16. října 2010 se uskutečnil již osmý ročník osvětové akce, jejímž smyslem je poukázat na krásu význam zeleně  a  zároveň  posílit vztah lidí k přírodě. Krom nově vysazených stromů po České Skalici, jsme vsi připomenuli i ty, jež byly vysazeny v minulých letech.  Slavnost byla zakončena společným posezením a tématickou rozpravou.

Plakát 223.9 KB     

Fotografie 325.0 KB 

 

Přednáška  Peru a Kolumbie  - indiánské kultury a jejich svět živých energií

V pátek 8. dubna 2011 se ve Vile Čerych v České Skalici uskutečnila zajímavá přednáška, přibližující moudrost starých peruánských indiánů a jejich svět živých energií, doplněná fotografickou projekcí  fascinujících přírodních  scenerií. 

Plakát 2.6 MB    

 

Den Země v Babiččině údolí aneb Ratibořické ovčácké slavnosti

V sobotu 23. dubna 2011 se v Babiččině údolí uskutečnil již třetí ročník osvětové akce, kde  prostorách vodního mandlu, kuchyňské zahrady a přilehlých luk byl pro návštěvníky, kterých      bylo minimálně  půldruhého tisíce, připraven opravdu pestrý program, přinášející nejen zábavu a potěšení, ale i poučení a poznání. 

Připraveny byly ukázky pastvy, plemen ovcí a koz, práce ovčáckého psa, střiž a zpracování vlny, řemeslné výrobky. Nechybělo  stylové občerstvení,  aktivity pro děti,  ukázky práce  kovářů  a  košíkářů  a velikonoční dekorace. Součástí byla vlastivědná vycházka s výkladem přes tzv. ,,Koldovku“,  při které mohli účastníci obdivovat opravdu pestrou škálu přírodních zajímavostí.

Akci realizovalo Centrum rozvoje Česká Skalice, Královéhradecké sdružení chovatelů ovcí a koz, Správa státního zámku Ratibořice ve spolupráci se Střediskem volného času Bájo  Česká Skalice, mateřským centrem Bublinka, Jiráskovým gymnáziem Náchod a Společností pro záchranu Babiččina údolí.  Tímto všem děkujeme.

Plakát 320.1 KB

Tisková zpráva 1 132.5 KB

Tisková zpráva 2 128.5 KB

Fotogalerie

 

Výstava Soustava NATURA 2000 aneb ochraňujme přírodu

Tematická výstava, realizovaná v prostorách Regionálního informačního centra v České Skalici, představila  návštěvníkům Soustavu NATURA 2000, poukázala na ochranu přírody a významné lokality v regionu, na kterých se vyskytují chránění  živočichové a rostliny. 

Plakát 182.7 KB

Fotografie 279.6 KB