Podpořte nás

Pokud chcete pomoci lidem prchajícím před válkou, můžete přispět prostřednictvím transparentního účtu 2002172892/2010

Financujeme kurzy českého jazyka pro ukrajinské občany.

Ukrajina-640x427

Účast na kulturní akci

"Dny zamilovaných" v Polanici-Zdrój

Pavla Špačková se v sobotu 2. května 2009 zúčastnila jedné akce v Polanici- Zdroj pod názvem „Dny zamilovaných“. Akce se sice konala od 1. – 3. května, ale hlavní program probíhal v sobotu 2. května 2009 od 12 hodin. 

Hlavním tématem akce byli zamilovaní a láska, ať už v písních, filmech, umění, ale i v lékařství. K dispozici zde bylo hodně stánků s dárky pro milence. Návštěvníci si zde mohli bezplatně nechat změřit tlak, darovat krev, zajít na mamograf nebo se zeptat na otázky sexuologa, který byl k dispozici převážnou část odpoledne.

Mým úkolem bylo reprezentovat a propagovat město Česká Skalice v našem partnerském městě Polanica-Zdrój. K dispozici jsem měla stolečky před místním informačním centrem, kde jsem polanickým občanům a polským návštěvníkům nabízela propagační materiály o České Skalici a okolí. Setkala jsem se s velkým zájmem o naši oblast ze strany polských turistů. Nejvíce se Poláci zajímali o mapy a turistické zajímavosti nejen v České Skalici, ale i na celém území Kladského pomezí.

 

"Kramaření" v České Skalici

Wioletta Surowiec se v sobotu 18. července 2009 zúčastnila jedné akce v České Skalice pod názvem „Kramaření“.

„Kramaření“ je jarmark s bohatým doprovodným kulturním programem v ulici Boženy Němcové a v areálu Barunčiny školy. Během celého dne si mohli návštěvníci poslechnout vystoupení hudební skupiny a dětského hudebního sboru. K vidění byly desítky stánků s řemeslníky, kteří na místě předváděli řemeslo. K dispozici byly i řemeslné dílny, kde si zájemci mohli vyrobit vlastníma rukama výrobek.

Wioletta reprezentovala a propagovala lázeňské město Polanica-Zdrój v české Skalici. K dispozici jsme měli mobilní stánek před Barunčinou školou, kde jsme českoskalickým občanům a českým návštěvníkům nabízeli propagační materiály o Polanici-Zdrój a okolí. Setkali jsme se s docela velkým zájmem o toto lázeňské město. Bohužel nám vůbec nepřálo počasí, tudíž akci navštívilo minimálně lidí.