Podpořte nás

Pokud chcete pomoci lidem prchajícím před válkou, můžete přispět prostřednictvím transparentního účtu 2002172892/2010

Financujeme kurzy českého jazyka pro ukrajinské občany.

Ukrajina-640x427

Ekologická informovanost obyvatel na území regionu MAS Mezi Úpou a Metují

Cílem projektu, na který jsme obdrželi dotaci z Královéhradeckého kraje, bylo poskytování a šíření ekologických a environmentálních informací široké veřejnosti a přispívání k šetrnému rozvoji regionu MAS Mezi Úpou a Metují. Chtěli jsme dosáhnout především stabilizace již vytvořeného poradenského střediska – ekologické poradny sídlící v prostorách Regionálního informačního centra v České Skalici.

V rámci tohoto projektu byly v sedmi větších obcích MAS vytvořeny veřejně přístupné ekologické koutky, které byly vybaveny otočnými stojany, obsahující letáky a brožury s ekologickou tématikou.

Další součástí projektu bylo vydání kapesní příručky ,,Praktický rádce občana v ochraně životního prostředí na Náchodsku“. Brožura, doplněná tématickými fotografiemi, obsahuje nejdůležitější telefonické kontakty na příslušné organizace a instituce. Je rozdělena na jednotlivé okruhy: zeleň, zvířata, voda, ovzduší, odpady, veřejný pořádek, nakupování a kontakty na příslušné organizace a instituce včetně obecních a městských úřadů.