Podpořte nás

Pokud chcete pomoci lidem prchajícím před válkou, můžete přispět prostřednictvím transparentního účtu 2002172892/2010

Financujeme kurzy českého jazyka pro ukrajinské občany.

Ukrajina-640x427

Slavnost dárců a dobrovolníků 2006

V sobotu 20. května 2006 se ve Vile Čerych v České Skalici uskutečnil již čtvrtý ročník Slavnosti dárců a dobrovolníků. Celkem 14 organizací z Královéhradeckého kraje nominovalo 17 dárců a dobrovolníků, kteří svou dobrovolnou prací nebo finančními dary přispěli k realizaci veřejně prospěšných projektů. Neziskové organizace Královéhradeckého kraje chtějí tímto způsobem vyjádřit uznání lidem, bez kterých by tyto aktivity nemohly probíhat.

Cílem této slavnosti je vyzdvihnout dárce, dobrovolníky a jejich záslužnou činnost. Předávání ocenění v roce 2006 se zúčastnila ředitelka Nadace rozvoje občanské společnosti Hana Šilhánová, radní Královéhradeckého kraje Miroslav Plas a starosta města Česká Skalice Tomáš Hubka. Slavnost dárců a dobrovolníků se koná již od roku 2003 jako připomínka na dar pana Čerycha, který v květnu roku 2001 daroval Vilu Čerych nadaci rozvoje občanské společnosti pro vzdělávací a neziskové účely.

Tradičním slavnostem předcházel seminář, který uskutečnila Nadace rozvoje občanské společnosti. Tento seminář pod názvem „Občanská společnost a evropská spolupráce“ se uskutečnil v pátek 19. května a byl určen pro firmy a podnikatele působících v České Skalici a okolí. Semináře se zúčastnili vzácní hosté, kteří působí v evropských či světových organizacích. Po semináři pak byla zahájena recepce, na které byla poprvé v historii předána cena Ladislava Čerycha. Tuto cenu si přímo z rukou p. Čerycha převzal ředitel firmy Stavostroj - Ammann z Nového Města nad Metují Tomáš Kopic. Firma Stavostroj - Ammann získala cenu za pomoc v minulém roce k obnově altánu v zahradě Vily Čerych, který byl ve velmi špatném stavu.