Podpořte nás

Pokud chcete pomoci lidem prchajícím před válkou, můžete přispět prostřednictvím transparentního účtu 2002172892/2010

Financujeme kurzy českého jazyka pro ukrajinské občany.

Ukrajina-640x427

Pozvání na kus řeči do Vily Čerych

Cyklus kulturních pořadů „Pozvání na kus řeči do Vily Čerych“

Centrum rozvoje Česká Skalice, o.p.s., od ledna 2013 odstartovalo novou tradici kulturních pořadů. V cyklu nazvaném „Pozvání na kus řeči do Vily Čerych“, který se pořádá nepravidelně v průběhu celého roku, se návštěvníci mohou setkat se zajímavými osobnostmi našeho regionu. Pořad je veden formou dialogu moderátora s pozvanou osobností a doplněn promítáním fotografií, hudbou či krátkým filmem.

V roce 2013 se účastníci pořadů mohli seznámit se vzpomínkami, a to nejenom na Českou Skalici, spisovatelky a historičky Mgr. Věry Vlčkové; se zážitky a zkušenostmi „indiána“ Ing. Vladimíra Prachaře ze života kanadských indiánů; přenesli se i do vzdálených zemí, nejprve do Číny a Tibetu se sinoložkou Mgr. Zuzanou Ježkovou a s vyprávěním o nevšedním putování po světě kněze Jana Linharta. Netradičním shledáním byla i diskuse se zakladateli občanského sdružení Centrum rozvoje Česká Skalice, které v roce 2013 oslavilo 10 let od svého vzniku.

První pořad v roce 2014 proběhl v měsíci březnu, kdy Vilu Čerach navštívila loutkářka Jarka Holasová. Další setkání se uskutečnilo 4. června, kdy se posluchači dozvěděli informace o rodu Čerychů. V listopadu jsme se setkali s paní Martou Koliskovou, bývalou starostkou obce Slatina nad Úpou, která vyprávěla mimo jiné o svém životě na boušínské faře. 

V roce 2015 se první setkání uskutečnilo se spisovatelkou Evou Koudelkovou, a to v úterý 31. března od 17 hodin ve Vile Čerych. Ve středu 7. října byla hostem pořadu paní Marie Kadaníková, která se rozpovídala o osobnostním rozvoji a rodinných vztazích.

V roce 2016 jsme začali v lednu s Ivo Krejčířem o koučinku, tématem "Nemoc jako informace o nás" nás v únoru provedla Marie Kadaníková.