Podpořte nás

Pokud chcete pomoci lidem prchajícím před válkou, můžete přispět prostřednictvím transparentního účtu 2002172892/2010

Financujeme kurzy českého jazyka pro ukrajinské občany.

Ukrajina-640x427

Cena Ladislava Čerycha 2011

Českoskalická Vila Čerych se v pátek 27. května 2011 oděla do slavnostního. A měla k tomu pádný důvod. Slavilo se zde desáté výročí darování vily bratry Čerychovými Nadaci rozvoje občanské společnosti.

Vila Čerych i se svojí nádhernou a zajímavou zahradou tedy od té doby slouží – přesně podle přání osvícených a ušlechtilých dárců – ke vzdělávání a  realizaci místních i mezinárodních projektů. Je také místem četných setkání, kulturních a společenských akcí a dobrovolnických aktivit.

Letošní oslava jubilea darování vily byla spojena se šestým ročníkem předávání Ceny Ladislava Čerycha. Toto ocenění každoročně uděluje vlastník objektu spolu s provozovatelem vzdělávacího střediska Vila Čerych tomu, kdo se v uplynulém roce nejvíce zaslouží o zvelebení vily nebo zahrady.

Za rok 2010 se stal držitelem ocenění filmový producent Jaroslav Bouček (firma BUC-FILM s.r.o.) za významné přispění k obnově mlatových cest v zahradě, ke kterému došlo v souvislosti s loňským natáčením filmové adaptace divadelní hry Václava Havla Odcházení právě v zahradě Vily Čerych.

V pořadí šesté předávání Ceny Ladislava Čerycha bylo proto celé velmi těsně spjato s filmem Odcházení. Projekce samotného filmu tedy nemohla chybět. Z původně plánovaného letního kina v zahradě Vily Čerych však hosty slavnosti vyhnalo nepříznivé počasí, které – s menšími či většími přestávkami - panovalo po téměř celý pátek. Film byl proto promítnut v kině v Novém Městě nad Metují, kam účastníky pro krátkém rautu odvezly narychlo objednané autobusy.

 

Reportáž najdete na:

http://www.nasetelevize.cz/view.php?nazevclanku=ceska-skalice-cena-ladislava-cerycha&cisloclanku=2011050024

 

Fotogalerie