Podpořte nás

Pokud chcete pomoci lidem prchajícím před válkou, můžete přispět prostřednictvím transparentního účtu 2002172892/2010

Financujeme kurzy českého jazyka pro ukrajinské občany.

Ukrajina-640x427

Cena Ladislava Čerycha 2010

V pátek 22. května se uskutečnil ve Vile Čerych v České Skalici slavnostní podvečer, 5. ročník udílení Ceny Ladislava Čerycha. Setkání bylo poděkování všem dárcům a dobrovolníkům, kteří nezištně přispívají svou prací nebo dary k obnově vily Čerych a její zahrady.

Slavnosti se zúčastnil osobně Ladislav Čerych a další hosté. Účastníky přivítali pořádající organizace, za občanské sdružení Centrum rozvoje České Skalice Květa Ležovičová, za provozovatele vily Čerych výkonný ředitel Jiří Kmoníček a za Nadaci rozvoje občanské společnosti, vlastníka vily, Hana Šilhánová.

Hejtman Lubomír Franc ve svém vystoupení uvedl, že je ve vile poprvé a že velice oceňuje, co se v rozvoji občanské společnosti a neziskového sektoru pořádá.

Paní Šilhánová z NROS poděkovala provozovatelům vily a připomněla, že prostředí vily a její zahrady si vybral Václav Havel k natáčení svého filmu Odcházení, které proběhne v červenci a srpnu letošního roku.
Cenu Ladislava Čerycha za rok 2009 obdržela Vzdělávací agentura Jany Fišerové z Hradce Králové za finanční dar a zejména trvalou spolupráci při využívání vzdělávacího střediska ve vile.

Jana Fišerová při poděkování vyslovila myšlenku, že cena nepatří jen její osobě: „Ocenění náleží především všem spolupracovníkům a lektorům, kteří již tři roky využívají krásné prostředí Vily Čerych,“ neopomněla zmínit Jana Fišerová.

 

Fotogalerie