Slavnost stromů 2013

V letošním roce se Centrum rozvoje Česká Skalice opět připojí k oslavám svátku stromů a zeleně. Jedenáctý ročník Slavnosti stromů proběhne v sobotu 19. října od 14:00 hodin ve Vile Čerych. Hlavním úkolem bude výsadba dřevin v právě obnovovaném historickém rozáriu zahrady Vily Čerych. Akce se koná v rámci oslav 10 let občanského sdružení Centrum rozvoje Česká Skalice.

„Rozárium - to nejsou jenom záhony voňavých růží. Tvoří ho také upravované živé ploty, okrasné dřeviny a další prvky,“ vysvětluje záměr letošní Slavnosti stromů Jiří Kmoníček, výkonný ředitel pořádajícího občanského sdružení. „Obnova rozária je náročnou záležitostí a zároveň velkou výzvou. V letošním roce byly zahájeny první práce, a to i díky podpoře sponzorů, dárců a veřejnosti. Doufáme, že společnými silami se nám podaří úkol dotáhnout do vítězného konce,“ věří Jiří Kmoníček. Další etapa obnovy rozária proběhne v příštím roce, a to v závislosti na možnostech získání potřebných finančních prostředků.

Správná oslava se ale neobejde bez kulturního programu a dobrého občerstvení. Připravena proto bude už osvědčená prvorepubliková kavárna, pohlazení po duši přinesou vystoupení dívčího saxofonového kvartetu ZUŠ A. M. Buxton Úpice a dobové melodie v podání flétnistek ZUŠ B. Smetany Nové Město Nad Metují – pobočka Česká Skalice. A svá nablýskaná autíčka vystaví na obdiv členové Veteran Car Clubu Dvůr Králové nad Labem.

„Velmi rádi na Slavnosti stromů přivítáme všechny, kteří nám chtějí pomoci navracet zahradě Vily Čerych její původní obrysy a krásu, ale i ty, kteří si prostě přijdou užít příjemné odpoledne v místě s neopakovatelnou atmosférou,“ zve všechny zájemce Jiří Kmoníček.

 

Pozvánka 444.2 KB

 Fotogalerie