Podpořte nás

Pokud chcete pomoci lidem prchajícím před válkou, můžete přispět prostřednictvím transparentního účtu 2002172892/2010

Financujeme kurzy českého jazyka pro ukrajinské občany.

Ukrajina-640x427

Slavnostním krokem kulturním rokem

V roce 2012 byl městem Česká Skalice podpořen projekt "Slavnostním krokem kulturním rokem", který zastřešuje různorodá kulturní dění ve Vile Čerych během celého roku - Filmové kluby ( březen - plakát, duben - plakát (dokument Adobe PDF)duben - plakát, říjen - plakát) , Cenu Ladislava Čerycha, Slavnost stromů a Besedu s výstavkou k "Roku Spisovatelky Boženy Němcové".

Filmový klub je obnovenou tradicí. V průběhu celého roku proběhne 5 večerů na různá témata a besedou s hostem.

Letos v květnu proběhl již 7. ročních Ceny Ladislava Čerycha, při kterém se ocení ten, kdo se nejvíce zasloužil o zvelebení Vily Čerych či zahrady v uplynulém období. Odpoledne je slavnostní s bohatým doprovodným programem. Partnerem Ceny Ladislava Čerycha je Nadace rozvoje občanské společnosti Praha.

Každý podzim vzdáváme hold stromům v rámci Slavnosti stromů, která se koná v říjnu. Letos vysadíme strom Boženy Němcové na území České Skalice. Partnerem je Společnost pro záchranu Babiččina údolí Česká Skalice. Plakát. Tisková zpráva.

Beseda s výstavkou k "Roku Spisovatelky Boženy Němcové" se bude konat v rámci 150. výročí úmrtí Boženy Němcové. Ke konci roku uspořádáme ve Vile Čerych besedu se vzácným hostem, který k tématu má co říct. Součástí besedy bude tématická výstavka.

 

Těšíme se na rok plný kultury a zážitků. Věříme, že Vilu Čerych a její zahradu navštíví při těchto kulturních událostech mnoho spokojených lidí.

 

Tento projekt byl podpořen městem Česká Skalice.