Podpořte nás

Pokud chcete pomoci lidem prchajícím před válkou, můžete přispět prostřednictvím transparentního účtu 2002172892/2010

Financujeme kurzy českého jazyka pro ukrajinské občany.

Ukrajina-640x427

Poznávací stáž

Dvoudenní poznávací stáž byla určena pro pracovníky informačních center z partnerských měst. Uskutečnila se 19. - 20. října 2011 v České Skalici. Stážisté poznali Regionální informační centrum v České Skalici, kde strávili úterní den. Podrobně se seznámili s poskytovanými službami a prodejem suvenýrů a regionálních výrobků. Navečer následovala prohlídka vzdělávacího střediska Vily Čerych a její zahrady. Zde se také konala astrologická přednáška, kterou stážisté na chvíli navštívili.

Ve středu dopoledne jsme se s nimi vypravili do nedaleké Jaroměře, kde je informační centrum provozováno soukromou osobou. Proběhla prohlídka infocentra a seznámení s poskytovanými službami. Při zpáteční cestě jsme se zastavili v Novém Městě nad Metují, kde je naopak informační centrum jako příspěvková organizace města. Prohlédli jsme si renesanční náměstí, muzeum a galerii s vyhlídkovou věží.

Po obědě jsme navštívili informační centrum v Náchodě a také Branku o. p. s., která vykonává práci destinačního managementu v Kladském pomezí.

Kolegové z polských infocenter si odváželi propagační materiály z navštívených měst, ale i za celou oblast.