Podpořte nás

Pokud chcete pomoci lidem prchajícím před válkou, můžete přispět prostřednictvím transparentního účtu 2002172892/2010

Financujeme kurzy českého jazyka pro ukrajinské občany.

Ukrajina-640x427

Cena Ladislava Čerycha 2006

Historicky poprvé byla 19.května 2006 v České Skalici udělena, v rámci květnových Slavnosti dárců a dobrovolníků, Cena Ladislava Čerycha. Majitel vzdělávacího střediska Vila Čerych (Nadace rozvoje občanské společnosti) a provozovatel objektu (občanské sdružení Centrum rozvoje Česká Skalice) se rozhodli v budoucnu tuto cenu udělovat pravidelně.

Cenu obdrží dárce, z řad fyzických či právnických osob, který svým sponzorským darem nebo materiální pomocí, nejvíce přispěje na obnovu vily a přilehlé zahrady.       

Cenu přímo z rukou Ladislava Čerycha převzal ředitel firmy Stavostroj - Ammann z Nového Města nad Metují Tomáš Kopic. Firma Stavostroj - Ammann získala cenu za finanční a materiální pomoc při rekonstrukci dřevěného altánu v zahradě Vily Čerych. 

Po převzetí ceny Tomáš Kopic sdělil: "Jsem strašně rád, že jsme se mohli zúčastnit tohoto nádherného projektu. Myslíme si, že firma sídlící v regionu by se měla starat o to, co v regionu je. Proto jsme si řekli, že podáme pomocnou ruku" dodal pan ředitel, kterého vila uhranula hned, když jí navštívil poprvé. Ředitelka Nadace Hana Šilhánová považuje pomoc firmy za příklad společenské odpovědnosti. „Přála bych si, aby vila byla místem sloužícím nejen České Skalici, ale také okolí. Budeme rádi, když organizace, firmy a neziskovky budou tento prostor využívat a pomohou objekt udržovat," řekla Hana Šilhánová.

O vile a jejím významu v kontextu české meziválečné architektury pohovořil doc. Jiří  Kotalík, významný odborník v oblasti dějin umění a architektury a bývalý rektor AVU v Praze. Slavnosti se zúčastnili představitelé regionu jako místostarosta České Skalice Ing. Josef Daňsa, starosta Červeného Kostelce p. Petr Mědílek, místostarostka Police nad Metují Ida Sedlmanová, starosta Studnice Jan Regner, místní podnikatelé a jiní. Hudební produkce byla zajištěna jazzovou a swingovou kapelou „The Two Boys“ pod vedením Františka Fraňka, večerem provázela Lucie Vopálenská. Organizačního zajištění slavnostního podvečera mělo na starosti občanské sdružení Centrum rozvoje Česká Skalice.    

 

Fotogalerie