Neobyčejný příběh Vily Čerych

V roce 2012 se na knižním trhu objevila dlouho připravovaná publikace. Její vznik nebyl úplně snadný. O to víc je do ní ale vloženo lidské lásky, úsilí a zaujetí, které snad laskavý čtenář ocení. Pohnuté lidské osudy a poutavé příběhy o věcech živých i neživých jistě osloví nejednoho z vás. 

 

Elegantní kniha s bohatým fotografickým materiálem přibližuje čtenářům architektonický skvost, který se nachází v České Skalici, tak trochu ukryt uprostřed rozlehlé zahrady. Vila Čerych vydává svá tajemství prostřednictvím knihy Neobyčejný příběh Vily Čerych - Odcházení a návraty.

 

Středobodem knihy je architektonický klenot v podobě prvorepublikové vily v České Skalici, kterou nechal jako svatební dar postavit Ladislav Bartoň pro svou neteř Marii Bartoňovou a jejího manžela Jiřího Čerycha. Zachycuje období rozkvětu vily i nuceného odchodu jejích majitelů, následného zanedbání objektu až po návrat vily do života. Kniha svým čtenářům přiblíží jak architekturu stavby a zahrady, tak i příběhy těch, kteří byli a jsou s vilou spojeni, a to včetně rodu Bartoňů a Čerychů. Nevšední pohledy a informace nabízejí čtenářům dobové fotografie a dokumenty. Samostatnou kapitolou reprezentativní publikace je příběh o natáčení jediného filmu prezidenta Václava Havla Odcházení, pro který si vybral právě Vilu Čerych. Doplňují ho fotografie ze zákulisí, přípravné skici k natáčení, zážitky nebo ručně psané vzkazy herců. Slavnostního křtu knihy se ujali 18. května 2012 její kmotři - herec Stanislav Zindulka a filmový producent Jaroslav Bouček. Knihu je možné zakoupit za 390 korun u knihkupců nebo v informačních centrech. 

 

Seznam prodejních míst:

Dohajan, Náchod

Informační centrum Červený Kostelec

Informační centrum Česká Skalice

Informační centrum Jaroměř

Informační centrum Hronov

Informační centrum Nové Město nad Metují

Informační centrum Úpice

Knihkupectví Náchod - Horová, Maur 

Knihkupectví Ave Česká Skalice

Knihkupectví Jaroměř

Zámek Nové Město nad Metují

 

Objednávkový formulář:

Jméno:*
Příjmení:*
Ulice, čp:*
PSČ:*
Obec:*
Email:*
Telefon:
Platba a způsob doručení:
Poznámka:
Místo na Vaše poznámky či vkazy
CaptchaOchrana proti SPAMu: opište kontrolní číslo. Jestliže číslo nemůžete přečíst, obnovte stránku.