10.5.2018 09:35

Zahradu Vily Čerych prozvučí jazz

Přípravy na jazzový festival ve Vile Čerych jsou v plném proudu.

Česká Skalice – Zahrada Vily Čerych na jaře představuje úžasné místo pro všechny, kteří si chtějí jen tak posedět a užít si unikátní atmosféru. Tuto neděli bude však zahrada zaplněna nejen kvetoucími stromy a květinami, ale také jazzovou hudbou.

V rámci česko-polského projektu Dobré jídlo, dobrá hudba, náš společný jazzyk se v zahradě Vily Čerych představí čeští i polští jazzoví muzikanti. Hlavním lákadlem jistě bude vystoupení Laca Decziho, kterého doprovodí Celula New York. Slavný trumpetista s neortodoxními názory oslavil v březnu své již osmdesáté narozeniny, a to ve velkém stylu. Ještě před očekávaným vystoupením Laca Decziho se na podium postaví skupina Little Company, kterou bude následovat polské jazzové uskupení Bystrzycki Kwartet Gitarowy. Nedělní jazzový večer pak uzavře skupina Factorial Orchestra. 

Při poslechu jazzové hudby se můžete usadit v zahradě, koupit si občerstvení a pouze si užívat jedinečnou atmosféru. Stačí v neděli v 16 hodin dorazit s dobrou náladou do zahrady Vily Čerych v České Skalici. Vstupenky můžete zakoupit do čtvrtečního večera v předprodeji sítě kupvstupenku.cz za 350 Kč nebo na místě za 390 Kč.

Daniela Erychlebová

 

Centrum rozvoje Česká Skalice (CRČS), o.p.s., od roku 2003 provozuje vzdělávací středisko Vilu Čerych. Vilu i přilehlou zahradu za pomoci různých projektů i dobrovolnických aktivit postupně opravuje a zvelebuje a vytváří prostor pro setkávání, vzdělávání i odpočinek. Svou činností přispívá k rozvoji regionů našeho kraje, aktivizuje občanskou společnost, rozvíjí mezinárodní spolupráci, aktivně se podílí na ekologické výchově a osvětě a podporuje místní vzdělanost a kulturu. V roce 2014 se Centrum rozvoje transformovalo z občanského sdružení na obecně prospěšnou společnost.

Přečteno: 401×