26.10.2018 11:10

Vila Čerych otevře téma prvorepublikové architektury

V průběhu listopadu budete mít možnost ve Vile Čerych navštívit několik akcí věnovaných tématu první republiky a její architektury.

V první řadě si vás dovolujeme pozvat na výstavu s názvem Architektura ve službách první republiky. Ta byla připravena ve spolupráci s Národním památkovým ústavem, územním odborným pracovištěm v Josefově. Výstava přiblíží prvorepublikové stavby na území Královéhradeckého kraje. Zahájí ji vernisáž, která se uskuteční v pondělí 5. listopadu od 16 hodin.

To ale není vše. V rámci výstavy se bude konat v pondělí 12. listopadu od 17:30 hodin i přednáška, na které ředitel NPÚ ÚOP Josefov Ing. Jiří Balský přiblíží dobu první republiky v souvislosti s architekturou. Přednáška provede posluchače Královéhradeckým krajem a dá mu možnost na základě prezentovaných vybraných staveb učinit si představu o tom, jaké bylo architektonické cítění doby, jak se proměňovalo, jaké stavby byly stavěny a kteří architekti v našem kraji zanechali výrazný otisk. Posluchače jistě přesvědčí o tom, že architektura první republiky byla krásná a účelná a dodnes nám ve velké většině slouží ke spokojenosti.

Výstava Architektura ve službách první republiky bude přístupná od 5. do 29. listopadu ve všední dny od 8 do 15 hodin. Těšíme se na vaši účast!

Bližší informace o časech konání a vstupném najdete na webu www.centrumrozvoje.eu.

Bc. Sabina Štelbaská

 

Centrum rozvoje Česká Skalice (CRČS), o.p.s., od roku 2003 provozuje vzdělávací středisko Vilu Čerych. Vilu i přilehlou zahradu za pomoci různých projektů i dobrovolnických aktivit postupně opravuje a zvelebuje a vytváří prostor pro setkávání, vzdělávání i odpočinek. Svou činností přispívá k rozvoji regionů našeho kraje, aktivizuje občanskou společnost, rozvíjí mezinárodní spolupráci, aktivně se podílí na ekologické výchově a osvětě a podporuje místní vzdělanost a kulturu. V roce 2014 se Centrum rozvoje transformovalo z občanského sdružení na obecně prospěšnou společnost.

Přečteno: 220×