4.4.2012 10:33

Specializovaná knihovna

Specializovaná knihovna součástí Regionálního informačního centra v České Skalici.

Centrum rozvoje Česká Skalice je provozovatelem vzdělávacího střediska Vila Čerych v České Skalici a také Regionálního informačního centra (RIC), které sídlí v centru města a poskytuje informace nejen turistům, ale i místním obyvatelům. Součástí je Turistické informační centrum s cestovní agenturou, specializovaná knihovna a internet pro veřejnost.  Mezi další nabízené služby tohoto zařízení patří Ekologická poradna a Poradna pro občany.

Celoročně je přístupná specializovaná knihovna, která nabízí možnost zapůjčení knižních titulů široké veřejnosti i ostatním knihovnám v rámci meziknihovnických výpůjček. Nabízíme knihy, které nejsou v obecních ani městských knihovnách zcela běžné. Zaměřujeme se především na témata ekologie, životní prostředí, neziskový sektor, regionální geografie a šetrný cestovní ruch. Seznam titulů se zobrazuje v souhrnném celonárodním katalogu, který naleznete na našich stránkách www.centrumrozvoje.eu pod záložkou Regionální informační centrum. Zde je pro vás k dispozici on-line katalog, ve kterém si můžete prohlédnout seznam všech našich knižních titulů, které si lze u nás bezplatně zapůjčit formou osobního odběru. Pokud budeme knihy zasílat poštou, je nutné uhradit poštovné. Budeme rádi za váš zájem i spolupráci. Uvítáme také Vaše podněty na rozšíření naší knihovny o nové a zajímavé knihy z jednotlivých institucí, jako jsou např. ministerstva a kraje, o sborníky z konferencí apod., ale i o témata související s obnovou venkova. Knihovna zahrnuje i nabídku časopisů s tématikou udržitelného života na venkově.

Otevírací doba je shodná s provozem Regionálního informačního centra, tzn. pondělí až pátek 9 – 12 a 12:30 – 17 hodin, soboty 9 – 12 hodin (v červenci a srpnu jsou soboty prodlouženy do 15 hodin). A kde nás najdete? Na ulici Legionářské 33, tel.: +420 491 453 870, infocentrum@ceskaskalice.cz

Přečteno: ×