4.6.2018 11:54

Průvodci provedou veřejnost po zahradě Vily Čerych

Celorepubliková akce Víkend otevřených zahrad se již tradičně nevyhne ani Vile Čerych.

Zahrada navržená architektem Josefem Kumpánem plná stromů, okrasných keřů a rostlin, ale také užitkových plodin, vás vtáhne do prvorepublikové atmosféry.

V průběhu Víkendu otevřených zahrad v neděli 10. června se můžete těšit na komentované prohlídky zahrady, které začínají v každou celou hodinu. Na první prohlídku můžete přijít ve 13 hodin, poslední začíná v 16 hodin. V zahradě si také budete moci vyzkoušet různé hry: kubb, kroket, pétanque, ruské kuželky, badminton a další. Když se vám nebude chtít stále ohýbat pro badmintonový míček, můžete se projít obnoveným rozkvetlým rozáriem a dát si nějaké dobré občerstvení. Za příznivého počasí vystoupí v 16:30 amatérská taneční skupina TAPRORA z Úpice.

Víkend otevřených zahrad je akcí, která chce zvýšit informovanost a povědomí lidí o zahradním umění, zahradní architektuře, parcích, zahradách a veřejných prostorech. Snaží se představit jednotlivé objekty s jejich příběhy i tajemstvím a přinést lidem zážitek z poznání.

Daniela Erychlebová  

 

Centrum rozvoje Česká Skalice (CRČS), o.p.s., od roku 2003 provozuje vzdělávací středisko Vilu Čerych. Vilu i přilehlou zahradu za pomoci různých projektů i dobrovolnických aktivit postupně opravuje a zvelebuje a vytváří prostor pro setkávání, vzdělávání i odpočinek. Svou činností přispívá k rozvoji regionů našeho kraje, aktivizuje občanskou společnost, rozvíjí mezinárodní spolupráci, aktivně se podílí na ekologické výchově a osvětě a podporuje místní vzdělanost a kulturu. V roce 2014 se Centrum rozvoje transformovalo z občanského sdružení na obecně prospěšnou společnost.

Přečteno: 339×