19.3.2018 10:52

Přestavby ve Vile Čerych

S jarem přicházejí stavební úpravy do Vily Čerych.

Pokud byste v těchto dnech zamířili do Vily Čerych na jednu z akcí nebo se přišli podívat do zahrady, jistě byste si všimli stavební techniky a různých výkopů. Ve vile se rekonstruuje suterén a práce jsou v plném proudu.

Prvorepublikovou vilu, která byla postavena v roce 1925, zná většina občanů Česká Skalice ještě jako zdravotní středisko, které zde sídlilo od roku 1953. V té době se přes suterén vedla veškerá infrastruktura. „Nejprve je potřeba suterén vyčistit a pokusit se vilu odvlhčit. V současnosti všude otloukáme omítky, budou se všude dělat nové podlahy,“ řekl ředitel Jiří Kmoníček

Velký suterén, který se nachází pod celou plochou budovy, představuje velký nevyužitý prostor. „V budoucnu by v suterénu měly vzniknout skladové prostory, které budou sloužit například ekologické výuce, zázemí pro zaměstnance, šatny, suterénní dílny a prostory pro odpady,“ dodal Kmoníček.

Vila Čerych je však i v těchto dnech otevřena veřejnosti a její provoz není omezen. „Děláme vše pro to, aby návštěvníci nepocítili žádné změny a užili si svoji návštěvu u nás, jako v době před rekonstrukcí,“ řekla manažerka provozu Aneta Zvarová.

Daniela Erychlebová

 

Přečteno: 368×