12.7.2012 10:21

Nový občanský zákoník a jeho dopady na neziskový sektor

Centrum rozvoje uspořádalo pro zástupce neziskových organizací, samosprávy i ostatní zájemce seminář k novele občanského zákoníku "Nový občanský zákoník a jeho dopady na neziskový sektor". Akce se uskutečnila ve čtvrtek 10. května 2012 ve Vile Čerych v České Skalici a zúčastnilo se jí 11 zájemců o tuto problematiku.

Téma přednesla JUDr. Lenka Deverová – členka Rady vlády pro NNO a spoluautorka komentáře k novému občanskému zákoníku, která účastníkům přinesla odpovědi na zásadní otázky, např. jaká právní forma je vhodná právě pro jejich organizaci, zda být do budoucna spolek, obecně prospěšná společnost, ústav nebo sociální družstvo. Na semináři byl představen základní přehled o jednotlivých typech právních subjektů, o jejich výhodách a nevýhodách, o způsobech transformace organizací na tyto právní formy atd.

Upozorňujeme, že téměř všechny neziskové organizace v České republice čekají významné změny, které přináší nový občanský zákoník. Nová právní norma je pro všechny závazná sice až od 1. ledna 2014, na některá rozhodnutí je však vhodná doba již teď, kdy nový občanský zákoník ještě neplatí.

Přečteno: ×