18.9.2018 13:33

Nechte se nalákat na podzimní program ve Vile Čerych

Letošní výroční podzim se ponese v prvorepublikovém duchu.

Kde si více užít pravou atmosféru vzniku republiky než ve stylové historické vile a její zahradě. Přijďte v říjnu do Vily Čerych na jednu z našich akcí a nebudete litovat.

Od 6. října bude v zahradě Vily Čerych k vidění Výstava na stromech na téma? Naše boty. Tato celorepubliková akce organizace NaZemi se koná v Týdnu důstojné práce. Z plakátů rozvěšených na stromech se dozvíte, za jakých podmínek se vyrábějí boty v továrnách a sweatshopech indické Agry. Hlavní akce proběhne v sobotu 6. října v zahradě Vily Čerych ve 14 hodin. Výstava je přístupná nadále od pondělí 8. října do středy 10. října od 8 do 15 hodin a ve čtvrtek 11. října od 8 do 18:30 hodin.

Dále se ve Vile můžete těšit na již tradiční Dýňování po česku. Ve čtvrtek 11. října můžete od 16 hodin přijít ochutnat dýňové speciality v naší kavárně, hlasovat o nejhezčí obrázek, tvořit s dětmi v dílně a nakonec si projít osvětlenou stezku zahradou. V zahradě také budete mít možnost si dýně zakoupit, jako dekoraci vašich domovů. Do podzimní Vily Čerych jsou zváni úplně všichni, kteří chtějí prožít příjemné odpoledne s uvolněnou atmosférou a spoustou dýní. Do 9. října ve Vile Čerych přijímáme jakékoli přebytečné tykve všech barev, velikostí a tvarů, například i okrasné dýně, cukety nebo patisony, které se při Dýňování upotřebí.

Předposlední říjnovou sobotu je na řadě Slavnost stromů. Už pošestnácté se sejdeme v zahradě a zasadíme nový strom svobody, který bude upomínat 100 let výročí vzniku Československa. Také si popovídáme na Cestě stromů a v kavárně ve Vile Čerych si dáme teplý čaj nebo kávu. Přijďte si s námi užít příjemné odpoledne v unikátním přírodním i architektonickém prvorepublikovém prostředí. Těšíme se na vás v sobotu 20. října ve 14 hodin.
Poslední akcí, která nás v nabitém říjnu čeká, je koncert Zpívající mísy ve středu 31. října. Prastaré nástroje Východu, které tvoří zvukové obrazy plné pozitivních harmonických vibrací, vás na duševní i fyzické úrovni jistě příjemně vyladí. Přijďte si užít jedinečnou „vibrační lázeň“. Na ukázky koncertů a meditací se můžete podívat na stránce https://www.facebook.com/zpivajicimisy.cz. Začátek koncertu je plánován na 17. hodinu a vstupné je 100 Kč.
Daniela Erychlebová


Centrum rozvoje Česká Skalice (CRČS), o.p.s., od roku 2003 provozuje vzdělávací středisko Vilu Čerych. Vilu i přilehlou zahradu za pomoci různých projektů i dobrovolnických aktivit postupně opravuje a zvelebuje a vytváří prostor pro setkávání, vzdělávání i odpočinek. Svou činností přispívá k rozvoji regionů našeho kraje, aktivizuje občanskou společnost, rozvíjí mezinárodní spolupráci, aktivně se podílí na ekologické výchově a osvětě a podporuje místní vzdělanost a kulturu. V roce 2014 se Centrum rozvoje transformovalo z občanského sdružení na obecně prospěšnou společnost.

Přečteno: 213×