4.6.2018 12:04

Kruhová lavička se vrátila do zahrady Vily Čerych

Historické skvosty stojí za to opravovat.

Jedním z takovýchto skvostů je jistě také prvorepubliková Vila Čerych v České Skalici, na jejíž zahradu se vrátil další prvek. Kruhová lavička, na které se ve 20. letech fotila rodina Čerychova, znovu slouží svému účelu.

Původní bílou kruhovou lavičku navrhl zahradní architekt Josef Kumpán. Lavička, na kterou se lidé mohou dnes posadit, je její replika. Díky dobovým fotografiím bylo možné vytvořit téměř totožnou kopii. Na oslavu návratu lavičky do zahrady uspořádalo Centrum rozvoje Česká Skalice, o.p.s., fotografickou soutěž. Vítěz bude moci strávit noc v jednom ze stylových prvorepublikových pokojích. Více o soutěži najdete na Facebooku Vily Čerych: https://www.facebook.com/vilacerych/.

Daniela Erychlebová

 

Centrum rozvoje Česká Skalice (CRČS), o.p.s., od roku 2003 provozuje vzdělávací středisko Vilu Čerych. Vilu i přilehlou zahradu za pomoci různých projektů i dobrovolnických aktivit postupně opravuje a zvelebuje a vytváří prostor pro setkávání, vzdělávání i odpočinek. Svou činností přispívá k rozvoji regionů našeho kraje, aktivizuje občanskou společnost, rozvíjí mezinárodní spolupráci, aktivně se podílí na ekologické výchově a osvětě a podporuje místní vzdělanost a kulturu. V roce 2014 se Centrum rozvoje transformovalo z občanského sdružení na obecně prospěšnou společnost.

 

Přečteno: 364×