19.8.2014 14:04

Dýňování po česku

Těšte se na dýňové slavnosti ve Vile Čerych!

Ve Vile Čerych se chystáme 18. – 30. října „DÝŇOVAT“. Co že to bude znamenat? Dlabání dýní, soutěže o nejlepší dýňovou polévku, programy pro děti, kavárna Café Rosé, výměna receptů s dýněmi na všelijaký způsob a mnoho dalšího.

V sobotu 18. října, při tradiční akci Slavnosti stromů, zahájíme Dýňování a vyhlásíme soutěže. Všechny děti mohou nosit obrázky s dýňovým motivem, dospělí recept, kde se vyskytuje dýně a o který se rádi podělí s ostatními. Obrázky budou řádně evidovány, aby se vítězi dostalo ocenění. Již následující týden pozveme děti z mateřských a základních škol na edukační podzimní program.

Ve čtvrtek 30. října nastane „Den Dýní“. Bude se soutěžit o nejlepší dýňovou polévku – tímto vyzýváme všechny kuchařky, kuchaře a kulináře, aby si vyzkoušeli nějaký extrovní recept na polévku a 30. října ji přinesli do soutěže. Odborná porota bude pečlivě vybírat tu nejchutnější. V průběhu odpoledne budou vyhlášeni vítězové nejpovedenějších dýňových dekorací a obrázků. Kdo není soutěživý typ, může si jen vyměnit nějaký dýňový recept s ostatními. Všechny donesené recepty budou vystaveny a zájemci, kterým se ten který recept zalíbí, si ho budou moci okopírovat či opsat. Při této příležitosti bude otevřena oblíbená kavárna Café Rosé, kde se budou podávat mimo jiné i dýňové speciality.

Těšíme se, že se s dětmi zapojíte do podzimních dýňových hrátek.

Za Centrum rozvoje Česká Skalice, o.p.s., Tereza Vaňková

 

Výzva: Noste dýně do Vily!

Pokud Vám na zahrádce vyroste velké množství dýní (různých velikostí a tvarů), můžete je nosit od poloviny října do Vily Čerych ve všední dny mezi 8. – 15. hodinou. Při Dýňování je děti budou moci vydlabat a poslouží jako dekorace – děkujeme!

 

Plakát 372.5 KB

 

Přečteno: ×