12.5.2023 13:48

Červen v Centru rozvoje

Co nás čeká v červnu

Jaro je snad konečně tady a s ním i častější výlety do přírody. Během nich lze spojit příjemné s užitečným. Ptáte se, jak to myslíme? Čtěte dál.

Červen je totiž ideální měsíc pro sběr různých bylinek, které Vám mohou nejen v zimě pomoci s různými neduhy. Zároveň si jimi můžete oživit jídelníček a obohatit jej o spoustu vitaminů, než budou k dispozici čerstvé ovoce a zelenina, ať už z vlastní zahrádky nebo od místních pěstitelů.

Nachystali jsme pro Vás proto vycházku rozkvetlým Babiččiným údolím, během které budeme určovat a ochutnávat bylinky, na které narazíme. Povíme si o jejich účincích, využití i možnostech zpracování.

Akce se koná v sobotu 17. června od 10 hodin, sraz je na začátku Bažantnice, u „klikotoče“. Vydáme se podél řeky směrem k Ratibořicím a uděláme si malý pěší okruh. Akce potrvá zhruba tři hodiny.

Pro předem přihlášené účastníky budou připraveny materiály. Rozmyslíte-li se však až na poslední chvíli, dorazte klidně také, jen si, prosím, v tomto případě vezměte s sebou tužku a papír, ať si máte kam zapisovat poznámky.

Zájemci, hlaste se, prosím, v Informačním centru nebo Martě Kmoníčkové, mail: marta.kmonickova@centrumrozvoje.eu, tel. +420 733 538 500, nejpozději do 15. června. 

Zároveň bychom Vás rádi pozvali i do Pohádkového kuželníku na prostranství u Panského hostince, a to již v rozšířené otevírací době, tj. od úterý do neděle, každý den od 10 do 16 hodin. Ve dnech 6. až 9. června v Ratibořicích bude navíc probíhat akce Za babičkou Boženy Němcové do Ratibořic a v jejím rámci máme pro návštěvníky přichystanou pohádkovou křížovku a pro nejmenší veselou pohádkovou spojovačku.

Poslední novinkou je nová výstava v Informačním centru v České Skalici, která představí obce na Českoskalicku z pohledu turistických zajímavostí. Chcete-li se vyhnout davům a vychutnat si menší památky našeho regionu, určitě zde najdete spoustu zajímavých tipů, kam se vydat.

Na konci měsíce, 28. června, si připomínáme 157. výročí bitvy u České Skalice. Při této příležitosti jsme se rozhodli „oprášit“ mobilní aplikaci Válka 1866, která mapuje místa spojená s touto historickou událostí. Dojde k doplnění stávajících informací z českoskalického regionu a nově se aplikace rozšíří o nedaleká bojiště u Svinišťan a Dvora Králové. Na aktualizaci již tradičně spolupracujeme s panem Tomášem Vondryskou, technickým referentem pro bojiště u České Skalice z Komitétu 1866.