22.3.2023 13:44

Centrum rozvoje Česká Skalice informuje

Co nás čeká v dubnu...

Jaro je tady, Velikonoce jsou za dveřmi a pro většinu z nás to znamená i jarní úklid. Nejprve to trochu zvelebíme venku a v rámci akce Za čistější okolí pod záštitou Ukliďme Česko se hned prvního dubna vydáme vyčistit od odpadků okolí Klubovny zahrádkářů, splavu a poté cestu k pomníku Johna Lennona. Sraz je v 10 hodin u Klubovny, rukavice a pytle zajistíme.

Následně nás čeká i úklid doma. A proč to tentokrát nezkusit ekologičtěji? Nevíte jak? Přijďte v období od 4. dubna do 4. června do informačního centra, kde bude umístěna výstava na téma Udržitelný životní styl s praktickými tipy nejen pro ekologičtější úklid, ale i šetrnější výlety, nákupy a chod celé domácnosti. Sami si pak budete moci vyrobit třeba tabletu do myčky z levných, běžně dostupných surovin.

A Velikonoce mohou přijít. My je strávíme v Pohádkovém kuželníku v Ratibořicích. I zde jsme pro vás od 6. do 10. dubna připravili výstavu, která vás seznámí s velikonočními zvyky. Víte, proč se vlastně zdobí vajíčka? Ne? Přijďte, všechno se dozvíte. Samozřejmě si zde budete moci zakoupit i stylové jarní dekorace a upomínkové předměty.

V sobotu 15. dubna se do Babiččina údolí podíváme znovu, tentokrát však do jeho severní části, a to v rámci vycházky vedené Ing. Kunou z CHKO Broumovsko. Uvidíme, co si pro nás příroda v tomto jarním období připraví, ale určitě se můžeme těšit na zajímavosti z různých oborů. Vyrazíme v 10 hodin od Rýzmburského altánu a konec je plánovaný na 15. hodinu, nezapomeňte si proto přibalit velkou svačinu.

Zároveň si Vás dovolujeme pozvat i na první květnovou akci – Den pro udržitelný život. Sejdeme se ve středu 3. května od 16 do 18 hodin ve Staré radnici a společně si do ruliček od toaletního papíru vysejeme dýňová semínka. Veškerý materiál bude k dispozici. Bližší informace o všech akcích naleznete na našich webových stránkách www.centrumrozvoje.eu.