21.5.2018 11:06

Cena Ladislava Čerycha pozná svého majitele

Ocenění dobrovolníků a dárců Vily Čerych.

Budova Vily Čerych se svou zahradou přestavuje jedinečný skvost prvorepublikové architektury. Do jeho zachování a obnovy je třeba věnovat mnoho úsilí, času, ale také materiálních a finančních prostředků. Jednou za rok při příležitosti předávání Ceny Ladislava Čerycha se sejdeme, abychom poděkovali všem dárcům a dobrovolníkům, kteří se nezištně podílí na obnově Vily Čerych a její zahrady.

Již třináctý ročník slavnostního předávání ceny se uskuteční v pátek 25. května od 17 hodin a proběhne v zahradě Vily Čerych. Součástí programu bude také vernisáž k výstavě obrazů Miroslava Šaška, která bude k vidění v interiérech vily.

Minulý rok získala ocenění Irenka Vondráková za svou dobrovolnickou práci a vytrvalou pomoc při pracích v zahradě i uvnitř Vily Čerych. Kdo toto ocenění získá letos, se dozvíme již tento pátek.

Daniela Erychlebová

 

Centrum rozvoje Česká Skalice (CRČS), o.p.s., od roku 2003 provozuje vzdělávací středisko Vilu Čerych. Vilu i přilehlou zahradu za pomoci různých projektů i dobrovolnických aktivit postupně opravuje a zvelebuje a vytváří prostor pro setkávání, vzdělávání i odpočinek. Svou činností přispívá k rozvoji regionů našeho kraje, aktivizuje občanskou společnost, rozvíjí mezinárodní spolupráci, aktivně se podílí na ekologické výchově a osvětě a podporuje místní vzdělanost a kulturu. V roce 2014 se Centrum rozvoje transformovalo z občanského sdružení na obecně prospěšnou společnost.

Přečteno: 365×