10.10.2017 07:53

Kulturní akce v říjnu ve Vile Čerych

Máme tu podzim a s ním i mnoho úžasných akcí ve Vile Čerych.

Od 7. října je v zahradě Vily Čerych k vidění Výstava na stromech. Tato celorepubliková akce organizace NaZemi se koná v Týdnu důstojné práce. Z plakátů rozvěšených na stromech se návštěvníci dozvědí, za jakých podmínek se pěstují banány v Kostarice a Panamě. Výstava na stromech bude v zahradě Vily Čerych až do 14. října.

Dále se ve vile můžete těšit na již tradiční Dýňování po česku. Od 9. do 12. října probíhají výukové programy pro základní a mateřské školy. Ve čtvrtek 12. října následuje „Den D“, kde můžete od 16 hodin ochutnat dýňové speciality v naší kavárně, hlasovat o nejhezčí obrázek, tvořit s dětmi v dílně a nakonec si projít osvětlenou stezku zahradou. Do podzimní Vily Čerych jsou zváni úplně všichni, kteří chtějí prožít příjemné odpoledne s uvolněnou atmosférou a spoustou dýní. Jsou vítány jakékoli přebytečné tykve všech barev, velikostí a tvarů, například i okrasné dýně, cukety nebo patisony.

Nebyl by to správný říjen bez relaxačního malování s Danou Činčarovou, tentokrát na téma růže a zrození. Na tomto kurzu se naučíte malovat a příjemně si při něm odpočinete. Na kurz se můžete hlásit na čísle 730 127 885. Setkání je jednodenní a na výběr jsou vždy dva termíny, 20. října od 17 hodin nebo 21. října od 9 hodin.

Na řadě je Slavnost stromů. Už popatnácté se sejdeme v zahradě a vysadíme převislou břízu. Přidáme tak další strom do překrásné stylové zahrady. Také si popovídáme na Cestě stromů a v kavárně ve Vile Čerych si dáme teplý čaj nebo kávu. Přijďte si s námi užít příjemné odpoledne v unikátním přírodním i architektonickém prostředí. Těšíme se na vás 21. října ve 14 hodin.

Poslední akcí, která nás v nabitém říjnu čeká, je výstava fotografií Podmanivá příroda od Jiřího Víta. Fotograf zachycuje detailní obrazy přírody. Na výstavu se můžete přijít podívat do Vily Čerych ve všední dny od 30. října do 15. listopadu a to vždy od 11 do 14 hodin. Na vernisáž jste všichni zváni v pátek 27. října v 17 hodin.

Daniela Erychlebová

 

Centrum rozvoje Česká Skalice (CRČS), o.p.s., od roku 2003 provozuje vzdělávací středisko Vilu Čerych. Vilu i přilehlou zahradu za pomoci různých projektů i dobrovolnických aktivit postupně opravuje a zvelebuje a vytváří prostor pro setkávání, vzdělávání i odpočinek. Svou činností přispívá k rozvoji regionů našeho kraje, aktivizuje občanskou společnost, rozvíjí mezinárodní spolupráci, aktivně se podílí na ekologické výchově a osvětě a podporuje místní vzdělanost a kulturu. V roce 2014 se Centrum rozvoje transformovalo z občanského sdružení na obecně prospěšnou společnost.

 
Přečteno: 522×