6.11.2017 10:59

Za kulturou do Vily Čerych v podzimních dnech

Podzim je už v plném proudu a Vánoce se pomaličku objevují za rohem.

Přijďte tento čas strávit s námi do Vily Čerych a užít si krásné a nezapomenutelné chvíle v jedinečném prostředí prvorepublikové vily.

Každý všední den až do 15. listopadu je uvnitř Vily Čerych k vidění výstava fotografií Podmanivá příroda od Jiřího Víta. Fotograf na snímcích zachycuje detailní obrazy přírody a vy je můžete vidět ve všední dny od 11 do 14 hodin.

Přijďte se naučit něco nového o sobě i lidech kolem vás. Na přednášce Mezilidské vztahy, kterou vás provede Josef Vít, se dozvíte jak řešit situace týkající se mezilidských vztahů. Také vám nastíní, jak na nás v tomto směru působí příroda. Naučíte se také, jak si být ve svém jednání jistější. Začátek přednášky je 8. listopadu v 17 hodin a vstupné činí 60 Korun. Při příležitosti přednášky bude také otevřena kavárna.  

Ani v listopadu nemůže chybět Relaxační malování. Tentokrát si s Danou Činčarovou namalujete kouzelného jednorožce. Naučíte se ho nakreslit stylizovaného od ruky, ale také s pomocí šablony, abyste měli jistotu perfektního výsledku. Uvidíte sami, jak je stínování se suchým pastelem snadné, i člověk bez výtvarných zkušeností to zvládne. Připraveny jsou pro vás dva termíny- 16. listopadu od 17:30 do 20:30 nebo 17. listopadu od 9 do 12 hodin. Kurzovné činí 350 Korun. V případě zájmu si rezervujte místo na čísle 730 127 885.

Následovat bude Dětský bazárek. Přijďte si koupit oblečení, hračky i všelijaké doplňky pro svoje ratolesti v sobotu 18. listopadu od 9 do 13 hodin. Pokud vám naopak doma nějaké věci po dětech přebývají, můžete se přihlásit jako prodejce na čísle 773 966 939. Místenkovné za prodejní místo je 100 Korun.

Vánoce ve vile jsou tady. Na Vánoční trhy a Mikulášskou nadílku se můžete těšit v sobotu 2. prosince od 9 do 16 hodin. Budete si moci zakoupit tradiční výrobky a u některých také zhlédnout jejich výrobu. Například vás čeká prodej a výstava ručně malovaných perníčku nebo také výšivky z rybích šupin. Můžete se také těšit na vystoupení dětského pěveckého souboru ZUŠ Nové Město nad Metují v 10 a v 11 hodin. 
Program doplní dřevořezbářka Marta Novotná, která nám motorovou pilou v zahradě vily něco krásného vyřeže nebo také ukázka spřádání ovčí vlny s prodejem vlněných výrobků. Včelař pan Štěpán přijede se svými výrobky, prodávat se budou džemy i svíčky. Při tom všem samozřejmě nebude chybět svařené víno, nealkoholický punč, guláš servírovaný z kotlíku, grilované klobásy a něco sladkého na konec. Od 15 hodin budou čekat především na ty nejmenší návštěvníky dvě představení „Žabí princ a Myšistroj“ Loutkového divadla Maminy, z.s., z Jaroměře. Vstupenky si můžete zajistit na níže uvedených kontaktech. A pak následuje Mikulášská nadílka. Pokud máte zájem, aby i vaše dítko dostalo od Mikuláše nadílku, kontaktujte nás na tel. 491 451 116, 773 966 939 nebo na info@centrumrozvoje.eu. Vstupné na divadélko činí pro děti 30 Korun a pro dospěle 50 Korun. Mikulášská nadílka je 100 Korun na dítě.

Vánoční atmosféru pak ještě naladí také Vánoční koncert pěveckého komorního sdružení Cantus Jaroměř. To vám zazpívá vánoční písně, koledy a spirituály v sobotu 9. prosince od 17 hodin. Při této příležitosti bude otevřena kavárna to už od 16 hodin. Předprodej vstupenek probíhá od 1. listopadu v Regionálním informačním centru v České Skalici a vstup činí 100 Korun.

Těšíme se na vás a děkujeme všem za vaši přízeň.

 

 

Článek napsala: Daniela Erychlebová

Přečteno: 668×