Pozvání na kus řeči do Vily Čerych

Cyklus kulturních pořadů „Pozvání na kus řeči do Vily Čerych“

Centrum rozvoje Česká Skalice, o.p.s., od ledna 2013 odstartovalo novou tradici kulturních pořadů. V cyklu nazvaném „Pozvání na kus řeči do Vily Čerych“, který se pořádá nepravidelně v průběhu celého roku, se návštěvníci mohou setkat se zajímavými osobnostmi našeho regionu. Pořad je veden formou dialogu moderátora s pozvanou osobností a doplněn promítáním fotografií, hudbou či krátkým filmem.

V roce 2013 se účastníci pořadů mohli seznámit se vzpomínkami, a to nejenom na Českou Skalici, spisovatelky a historičky Mgr. Věry Vlčkové; se zážitky a zkušenostmi „indiána“ Ing. Vladimíra Prachaře ze života kanadských indiánů; přenesli se i do vzdálených zemí, nejprve do Číny a Tibetu se sinoložkou Mgr. Zuzanou Ježkovou a s vyprávěním o nevšedním putování po světě kněze Jana Linharta. Netradičním shledáním byla i diskuse se zakladateli občanského sdružení Centrum rozvoje Česká Skalice, které v roce 2013 oslavilo 10 let od svého vzniku.

První pořad v roce 2014 proběhl v měsíci březnu, kdy Vilu Čerach navštívila loutkářka Jarka Holasová. Další setkání se uskutečnilo 4. června, kdy se posluchači dozvěděli informace o rodu Čerychů. V listopadu jsme se setkali s paní Martou Koliskovou, bývalou starostkou obce Slatina nad Úpou, která vyprávěla mimo jiné o svém životě na boušínské faře. 

V roce 2015 se první setkání uskutečnilo se spisovatelkou Evou Koudelkovou, a to v úterý 31. března od 17 hodin ve Vile Čerych. Ve středu 7. října byla hostem pořadu paní Marie Kadaníková, která se rozpovídala o osobnostním rozvoji a rodinných vztazích.

V roce 2016 jsme začali v lednu s Ivo Krejčířem o koučinku, tématem "Nemoc jako informace o nás" nás v únoru provedla Marie Kadaníková.