Nahlédnutí nejen do krajiny Východních Čech – výstava obrazů Petra Vlčka

7.5.2018 08:00 18.5.2018 15:00

Výstava obrazů Petra Vlčka, vernisáž 4.5.2018 v 17 hodin.

Vila Čerych společně s autorem Petrem Vlčkem vás zvou na výstavu obrazů „Nahlédnutí nejen do krajiny Východních Čech“. Vernisáž proběhne v pátek 4. května od 17 hodin ve Vile Čerych. Vernisáž úvodním slovem zahájí publicista a glosátor Petr Voldán a hrou na kytaru ji doprovodí žáci ZUŠ Nové Město nad Metují.

Výstava potrvá do 18 května.

Otevřeno po, út, čt, pá 8-15 hodin, st 8-17 hodin. So, ne a 8. května zavřeno.

 

Českoskalicko svým geniem loci nemohlo neovlivnit dětství a mládí současného výtvarně nadaného čtyřicátníka. V deseti letech se vyznává rodným místům první olejomalbou. Velkému Třebešovu svých dětských let se nevzdaluje ani dnes ze Zlíče u České Skalice.

Kreslení a malování holduje od základní školy, výsledky mu stvrzují úspěchy ve školních soutěžích.  Od roku 1997 se malování věnuje cíleně a intenzívně, zaujatý především asamblážemi a abstrakcí. V jejich rámci zachycuje realitu i fantazijní vjemy, které ho obklopují.

Jako absolvent SOŠ v Novém Městě nad Metují, obor strojírenství, začíná v roce 2007 studovat VOŠ v Chotěboři, obor ekonomika a management, který v roce 2010 úspěšně dokončil.

Jeho výtvarná tvorba opouští tou dobou abstrakci, ve svých olejomalbách objevuje podněty z přírody. Jim dominuje výrazný kontrast barev a nově i vkomponování osob v pohybu. Barvy nabývají na sytosti, uplatňuje se světlo a stín.

Jistě však nejde o poslední milníky v hledání dalších způsobů výtvarného vyjádření. Ostatně ne náhodou je Petr Vlček (nar. 1975) ve Vlčkově rodu následovníkem malíře a legionáře Jindřicha Vlčka (1885 - 1968). A dozajista nebude ani posledním.

Z kraje roku 2016 se stal členem skupiny malířů a grafiků AMAG z. s. v Náchodě a od roku 2017 je také členem Sdružení výtvarníků ČR z. s. v Praze.

Autorský text pro výtvarníka napsala: Mgr. Zuzana Šmerglová