1.6.2017 15:21

Krásná zahrada s výjimečným příběhem

Vila Čerych otevře svou zahradu pro návštěvníky v rámci Víkendu otevřených zahrad.

Česká Skalice – V neděli 11. června se zahrada Vily Čerych již počtvrté zapojí do celorepublikové akce s názvem „Víkend otevřených zahrad“ a otevře své brány široké veřejnosti.

Kdo do zahrady zavítá, může se těšit na rozkvetlé růže, vodu tryskající z obnovené kašny a zpěv ptáků v korunách letitých stromů. Komentované prohlídky, při kterých se dozvíte zajímavosti z historie i současnosti zahrady, budou začínat v každou celou hodinu, a to od 13 do 16 hodin. Zahrada pak bude přístupná až do 17 hodin.

„Vilu i její zahradu navštěvují při různých příležitostech lidé z dalekého okolí, ale přitom není dostatečně známá ani místním občanům. Pro ty může být zajímavé, jak se zahrada stále mění k lepšímu, protože ji pamatují nejčastěji zpustlou z doby, kdy ve Vile bylo zdravotní středisko“, přemýšlí Jiří Kmoníček, ředitel Centra rozvoje Česká Skalice, o.p.s., které ve Vile Čerych sídlí.

Stejně jako v minulých letech si lidé budou moci vyzkoušet i různé hry jako např. kroket, pétanque, badminton či kubb a občerstvit se v zahradní kavárně. Přijďte strávit příjemné odpoledne a podívat se, jak se daří obnova prvorepublikové památky.

Za Centrum rozvoje Česká Skalice, o.p.s., Terezie Netrestová

 

Centrum rozvoje Česká Skalice (CRČS), o.p.s., od roku 2003 provozuje vzdělávací středisko Vilu Čerych. Vilu i přilehlou zahradu za pomoci různých projektů i dobrovolnických aktivit postupně opravuje a zvelebuje a vytváří prostor pro setkávání, vzdělávání i odpočinek. Svou činností přispívá k rozvoji regionů našeho kraje, aktivizuje občanskou společnost, rozvijí mezinárodní spolupráci, aktivně se podílí na ekologické výchově a osvětě a podporuje místní vzdělanost a kulturu. V roce 2014 se Centrum rozvoje transformovalo z občanského sdružení na obecně prospěšnou společnost.

 

Víkend otevřených zahrad - Svátek otevírání běžně nepřístupných zahrad veřejnosti (Open Garden & Squares Weekend) vznikl ve Velké Británii a probíhá vždy během druhého červnového víkendu. Projekt se setkal s velkým ohlasem a stal se postupně tradičním po celé Evropě. V České republice se do projektu zapojují i běžně navštěvovaná místa, ovšem s doplňkovým programem koncipovaným pro tuto ojedinělou akci. Hlavní organizátor: Průvodce parkem, o.s. Spolupracující organizace: Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu a Národní památkový ústav.

Přečteno: 369×