7.4.2017 07:30

4. ročník Běhu Babiččiným údolím opět zazářil

Zažili jsme s Vámi příjemné sportovní nedělní dopoledne.

Dobrá nálada, slunečné počasí i nádherná jarní příroda v kouzelném Babiččině údolí, uvítaly v neděli 2. dubna v Ratibořicích stovky malých i velkých závodníků. Odstartován byl 4. ročník tradičního Běhu Babiččiným údolím. Závod byl určen pro všechny věkové kategorie tzv. otevřený závod pro celou rodinu.

Start a cíl jednotlivých běhů se nacházel na prostranství u sousoší Babičky s vnoučaty. První v pořadí se na závod vydali nejstarší dívky a chlapci, narozeni v roce 2002 a 2003. Postupně startovaly další věkové kategorie a závodily O med pana Proška, O mlynářův trdelník, O krajánkův šátek, O Kudrnovic veverky, O babiččiny pohádky i O pohádkové pexeso. Dětských závodníků bylo celkem 168, což bylo číslo shodné s loňským ročníkem.

Hlavní závod O babiččin krajáč v délce 6 400 metrů, odstartoval v jedenáct hodin a byl určen závodníkům a závodnicím starších 15 let. Hlavního závodu se celkem zúčastnilo 187 osob. Trať vedla po přírodní a částečně asfaltové cestě kolem řeky Úpy směrem k České Skalici a zpět Bažantnicí do Ratibořic, a to částečně zámeckým parkem zpět kolem řeky Úpy k cíli. Tento závod byl zároveň úvodním podnikem nově vznikajícího běžeckého poháru – Primátor Cup 2017.
Hlavním organizátorem Běhu v Babiččině údolí byla tradičně Místní akční skupina mezi Úpou a Metují, Město Česká Skalice a Oddíl atletiky Sportovního klubu z Nového Města nad Metují.

Děkujeme všem sponzorům a dobrovolníkům, bez jejichž pomoci, by se takto výrazný projekt nedal zvládnout.

Představujeme nový projektu s názvem Primátor Cup:

Pivovar PRIMÁTOR a.s., jako generální partner projektu, připravil společně s jednotlivými organizátory a partnery první ročník běžeckého seriálu Primátor CUP. Propojili nejstarší i mladé závody Náchodského regionu s vírou, že společný projekt a současný běžecký boom, přiláká nejen zkušené běžce, ale i ty, kteří s během teprve začínají. Šestidílný běžecký seriál Primátor CUP spojuje dohromady silniční závody se závody v terénu. Započal právě Během v Babiččině údolí, následovat bude 6. 5. Lázeňská sedmička (Velichovky), 23. 9. Běh pro Hospic (Červený Kostelec, 30. 9. Montacké vlny (Náchod), 7. 10. Cena Metuje (Nové Město nad Metují) a seriál uzavře kultovní běh Hronov-Náchod. Žádný závod není delší než 10 km a kratší než 6 km.

Přijďte si zasportovat a udělat něco pro svou dobrou kondici.